ZagranicaPapież Franciszek przybył do Asyżu, gdzie podpisze encyklikę

Karol Kwiatkowski Karol Kwiatkowski3 października, 20202 min

Papież Franciszek przybył w sobotę do Asyżu, gdzie podpisze swoją trzecią encyklikę „Fratelli tutti” o braterstwie i przyjaźni społecznej. Przy grobie świętego Franciszka papież odprawi mszę. Encyklika zostanie ogłoszona w niedzielę.

Pierwsza papieska podróż od początku pandemii Covid-19 przebiega w reżimie sanitarnym i ma charakter ściśle prywatny.

W mszy w klasztorze uczestniczyć będzie niewielkie grono duchownych. Papież będzie modlił się przy grobie świętego Franciszka w dniu 794. rocznicy jego śmierci w Asyżu.

Po raz pierwszy od ponad 200 lat dojdzie do podpisania encykliki poza murami Watykanu. Ostatni raz wydarzyło się to w 1814 roku, gdy Pius VII, wywieziony wcześniej przez cesarza Napoleona do Francji i przez niego więziony, podpisał w swoim rodzinnym mieście Cesena encyklikę „Il Trionfo”.

Przed przyjazdem do Asyżu Franciszek złożył prywatną wizytę w klasztorze klauzurowym sióstr klarysek w Spello koło Perugii.

Nawiązaniem do oczekiwanej encykliki są słowa, zamieszczono na profilu papieża na Twitterze tuż przed jego przybyciem do Asyżu: „Wysiłek, aby zbudować bardziej sprawiedliwe społeczeństwo zakłada zdolność do braterstwa, ducha ludzkiej jedności”. (PAP)

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

three × 2 =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl