Michał Kurtyka: połączenie resortów klimatu i środowiska ma na celu ich wzmocnienie

Magdalena Targańska1 października, 20202 min

Połączenie resortów klimatu i środowiska ma na celu ich wzmocnienie – powiedział w czwartek w Sierpcu (Mazowieckie) minister klimatu Michał Kurtyka. Jego zdaniem dobrze się stało, że w wielu kwestiach połączone ze sobą problematyki będą jeszcze lepiej współgrały.

Minister Kurtyka uczestniczył w Sierpcu w konferencji prasowej poświęconej startowi naboru wniosków do programu „Ciepłownictwo powiatowe”.

Kurtyka pytany przez PAP o rozszerzenie jego resortu, który po rekonstrukcji rządu ma być resortem klimatu i środowiska, podkreślił, że trzeba chwilę poczekać z komentarzami, aż stanie się to faktem.

„Poczekajmy do przyszłego tygodnia. Ta decyzja ma na celu wzmocnienie funkcjonowania naszych resortów. Mamy świadomość ogromnych synergii pomiędzy tradycyjną działalnością w zakresie ochrony powietrza, którą prowadzimy jako ministerstwo klimatu, będącą od samego początku w DNA tego resortu, z chociażby działaniami na rzecz bioróżnorodności, zwiększenia powierzchni terenów zielonych” – powiedział Kurtyka.

Jego zdaniem dobrze się stało, że te problematyki będą ze sobą jeszcze lepiej współgrały.

„Mamy świadomość odpowiedzialności, która spoczywa na naszych barkach. Polityka klimatyczna stała się w tym momencie jednym z głównych obszarów wydatkowania środków unijnych” – podkreślił szef resortu klimatu. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk