Morawiecki o Błachowiczu: rozniósł faworyzowanego rywala

Magdalena Targańska27 września, 20202 min

Polak po prostu rozniósł faworyzowanego rywala i został mistrzem świata federacji UFC; to była biało-czerwona noc w Abu Zabi; Nie możemy sobie wymarzyć lepszej promocji Polski niż przez piękne sportowe zwycięstwa – napisał w niedzielę po zwycięstwie Jana Błachowicza premier Mateusz Morawiecki.

Jan Błachowicz jako pierwszy polski zawodnik zdobył pas mistrzowski prestiżowej organizacji Ultimate Fighting Championship w mieszanych sztukach walki.”Legendarna Polska siła! Książę Cieszyna! To zachwyty, które rozbrzmiewają dzisiaj w świecie mieszanych sztuk walki wagi po kosmicznym zwycięstwie polskiego czempiona Jana Błachowicza. Polak po prostu rozniósł faworyzowanego rywala i został mistrzem świata federacji UFC” – napisał na Facebooku szef rządu.

„To była biało-czerwona noc w Abu Zabi. Nie możemy sobie wymarzyć lepszej promocji Polski niż przez piękne sportowe zwycięstwa. Panie Janie, gratuluję. Wielka sprawa” – dodał Morawiecki.

W niedzielę nad ranem w Abu Zabi na gali UFC 253 – w pojedynku o wakujący tytuł wagi półciężkiej (93 kg) – Błachowicz wygrał w drugiej rundzie z Amerykaninem Dominickiem Reyesem.

„Cieszyński Książę”, jak nazywany jest 37-letni Błachowicz, w UFC występuje od 2014 roku. Początkowo częściej przegrywał niż wygrywał, ale w ostatnich trzech latach poniósł tylko jedną porażkę i jego obecny bilans w MMA wynosi 27-8 (8 KO, 9 SUB), zaś w UFC 10-5. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk