W niedzielę XII Kongres Kobiet. Gościem będzie podejrzany o szereg przestępstw Michał Szutowicz ps. Margot

Karol Kwiatkowski26 września, 20203 min

Pandemia koronawirusa i jej wpływ na rzeczywistość, a także problemy, jakie zrodziła i te, jakie pogłębiła, będą tematem XII Kongresu Kobiet, który rozpocznie się w niedzielę – w tym roku online.

Tegoroczna XII edycja Kongresu Kobiet odbędzie się online i potrwa cały tydzień. Głównym tematem wydarzenia ma być – zgodnie z zapowiedzią – nowa rzeczywistość związana z pandemią koronawirusa. Podczas dwunastu debat prowadzący i uczestnicy przyjrzą się, jakie problemy i nierówności zrodziła, a jakie pogłębiła pandemia.

„Będzie też mowa o kondycji polskiej demokracji, niebezpiecznych ultrakonserwatywnych wpływach w polityce i życiu publicznym, o edukacji i roli mediów, a także o sytuacji osób LGBT, których prawa są obecnie szczególnie zagrożone. Kolejnym tematem będzie równość praw i szans w miejscu pracy, oraz niezależność ekonomiczna” – czytamy na stronie wydarzenia.

W wydarzeniu wezmą udział m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska, Izabela Leszczyna, Barbara Nowacka i Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej, Magdalena Biejat z Lewicy, europosłanki Magdalena Adamowicz i Danuta Hübner, warszawska radna Agata Diduszko-Zyglewska, publicystka Magdalena Środa, a także wiele innych przedstawicielek świata mediów, mody i biznesu.

Jednym z zaproszonych gości jest także Michał Szutowicz – „Margot” z kolektywu Stop Bzdurom, przedstawiony w zapowiedzi jako Małgorzata.

Bezpłatną transmisję będzie można obejrzeć na kanale Kongresu Kobiet na Youtube i Facebooku.

Jak przekonuje Stowarzyszenie Kongresu Kobiet, jego misją jest działanie na rzecz realnej równości kobiet i mężczyzn (równość praw, szans i możliwości), działanie na rzecz uznania godności, autonomii i wolności wszystkich (i kobiet, i mężczyzn), budowanie solidarności kobiet przez wymianę doświadczeń, wzajemną pomoc i pracę nad pamięcią o naszej historii.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk