Budka: jesteśmy gotowi, by odbudować Polskę

Magdalena Targańska26 września, 20203 min

Jesteśmy gotowi, by odbudować Polskę; widzimy, jak nasz piękny kraj się sypie, a obywatele chcą silnego państwa zbudowanego na mocnych fundamentach – mówił w sobotę lider PO Borys Budka podczas posiedzenia Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej.

„Jesteśmy tutaj by potwierdzić gotowość do zmian, by potwierdzić, że jesteśmy gotowi odbudować Polskę – Polskę przyjazną dla obywatelek i obywateli, Polskę, w której każdy może być tym, kim chce, Polskę otwartą na zdanie i marzenia ludzi” – podkreślił Budka. Jak dodał będzie to Polska europejska, z którą „każdy liczy się w Unii Europejskiej”.

Ocenił, że w ostatnich dniach i tygodniach „widzimy, jak nasz piękny kraj się sypie”. „Widzimy olbrzymi chaos, widzimy wielki kryzys gospodarczy, pandemiczny, ale również kryzys rządowy. Polki i Polacy nie czują się bezpiecznie, widzą ten chaos, boją się o swoje zdrowie, boją się o utratę miejsc pracy, o to czy ich firmy przetrwają trudny czas kryzysu gospodarczego” – zaznaczył Budka.

„Obywatele nie schronią się w domku z kart, obywatele chcą silnego państwa, które zbudowane jest na prawdziwych, mocnych fundamentach” – podkreślił. Jak dodał „instytucje państwa nie mogą służyć obozowi władzy, nie mogą służyć tylko wybranej grupie ludzi”. „Trybunały, sądy, prokuratura straciły wiarygodność, a służby, czy raporty NIK służą wyłącznie jako oręż w walce politycznej. Fundusz Sprawiedliwości, który miał pomagać ofiarom przestępstw, staje się funduszem, który pomaga budować imperium Rydzyka” – zauważył szef Platformy.

„Takie państwo nie służy obywatelom, takie państwo nigdy nie będzie państwem sprawnym” – oświadczył lider PO. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk