W Rotterdamie chcą wprowadzenia kary 2500 euro za posiadanie więcej niż 2000 w gotówce

Karol Kwiatkowski25 września, 20203 min

Mieszkańcy i goście Rotterdamu będą wkrótce mogli przewozić maksymalnie dwa tysiące euro w gotówce. Jeśli będą mieli przy sobie więcej gotówki, to zostaną ukarani grzywną w wysokości 2500 euro.


Taka jest propozycja VVD w Rotterdamie w walce z przestępcami narkotykowymi, którzy często podróżują po ulicach z dużymi sumami pieniędzy. Liberałowie chcą włączyć limit „maksimum pieniędzy” do ogólnego rozporządzenia lokalnego (PV). Sklepy z luksusową odzieżą i biżuterią oraz wypożyczalnie samochodów również powinny być zobowiązane do odmowy płatności gotówkowych w wysokości ponad 500 euro.

„Jest to rygorystyczne, ale konieczne. Rotterdam musi stać się pierwszym miastem na świecie, w którym odwiedzający i mieszkańcy nie mogą wnosić więcej niż dwa tysiące euro w gotówce. Nawiasem mówiąc, nie mówimy o transakcjach biznesowych. Ludzie, którzy mają dwie kawiarnie i potrzebują gotówkę, powinni móc nadal to robić ” – mówi przewodniczący partii VVD Vincent Karremans, który chce utrudnić życie przestępcom za pomocą tych środków. – „Na świecie na narkotykach co roku zarabia się setki milionów euro. Gotówka jest walutą podziemia.”.

Karremans chce wkrótce omówić swój plan w komitecie ds. bezpieczeństwa i ma nadzieję, że zyska poparcie innych partii politycznych. „Musimy wspólnie walczyć z przestępczością narkotykową, z którą mamy do czynienia na co dzień w mieście. Wystarczy spojrzeć na strzelaniny spowodowane konfliktami w świecie narkotyków, które miały miejsce w Rotterdamie ”.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk