Zamkniętych jest ponad 90 placówek oświatowych

Karol Kwiatkowski24 września, 20203 min

W trybie mieszanym pracują 274 placówki oświatowe, a 92 w trybie zdalnym. Pozostałe, czyli prawie 48,1 tys. placówek, działa normalnie – podało w czwartek MEN. Liczba szkół pracujących w czwartek w sposób mieszany i zdalny jest najwyższa od początku roku szkolnego.

Dane zebrane od kuratorów oświaty na podstawie informacji od dyrektorów są ze czwartku z godziny 14.00. Obejmują szkoły i placówki, w których powiatowa inspekcja sanitarna wydała zgodę na pracę w innym trybie nauki niż stacjonarny.

Zgodnie z danymi w czwartek w trybie stacjonarnym pracowało 48 118 przedszkoli, szkół i inne placówki oświatowe, czyli 99,25 proc. wszystkich.

W trybie mieszanym, czyli z nauką prowadzoną częściowo w szkole i częściowo w domu, pracowały 274 placówki, czyli 0,56 proc. wszystkich.

W trybie wyłącznie zdalnym pracowały 92 placówki – 0,19 proc. wszystkich.

Do tej pory najwięcej placówek pracowało w systemie mieszanym (hybrydowym) lub zdalnym w piątek w ubiegłym tygodniu – odpowiednio 246 i 80.

W poniedziałek i wtorek liczba szkół, w których zmieniono naukę na hybrydową lub zdalną, spadła. W poniedziałek w trybie mieszanym pracowało 213 placówek, a 71 w trybie zdalnym. We wtorek w systemie mieszanym funkcjonowało 185 placówek, a w zdalnym – 68. W środę nastąpił ponowny wzrost placówek z kształceniem hybrydowym lub zdalnym – w trybie mieszanym w środę pracowało 218 placówek, a 72 w zdalnym. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk