Duńska telewizja emituje program, w którym dzieci oglądają nagich dorosłych

Karol Kwiatkowski24 września, 202014 min

Publiczny kanał duńskiej telewizji DR Ultra emituje program, w którym nagie kobiety i mężczyźni prezentują swoje ciała w naturalnej formie i prowadzą rozmowy z obecnymi z studio nastolatkami. – informuje portal wirtualnemedia.pl – Audycja realizowana zgodnie z założeniami ruchu body positive ma uświadomić młodym ludziom, że wygląd zwykłego człowieka odbiega od wizerunku kreowanego w internecie, program budzi jednak kontrowersje w duńskiej przestrzeni publicznej.
Body positive to społeczny ruch powołany po to, by propagować fakt, że wygląd i budowa ciała przeciętnego człowieka odbiega daleko od tego jak jest ono przedstawiane w mediach i internecie, gdzie sylwetki, skóra czy twarze kobiet i mężczyzn są prezentowane jako idealne. – opisują akcje wirtualnemedia.pl.

DR Ultra nadaje program zatytułowany Ultra Strips Down, który ma mieć charakter edukacyjny. W trakcie audycji uczniowie szkół (w wieku od 11 do 13 lat za zgodą rodziców) stykają się w studio ze zwykłymi dorosłymi kobietami i mężczyznami, którzy występują nago. W programie chodzi o to, by uświadomić młodym ludziom, że większość ludzi na świecie nie wygląda tak, jak kreują to reklamy czy media społecznościowe. Dzieci mogą rozmawiać z nagimi dorosłymi o takich sprawach, jak starzenie się skóry czy owłosienie pojawiające się na ciele człowieka. – informuje portal.

Emisja Ultra Strips Down wywołała w Danii kontrowersje. Jeden z przedstawicieli tamtejszej partii prawicowej stwierdził, że program deprawuje uczestniczących w nim nastolatków, którzy o szczegółach związanych z ludzkim ciałem powinni dowiadywać się na późniejszym etapie dojrzewania. Szefostwo DR Ultra odpowiedziało, że tego typu zarzuty są całkowicie chybione we współczesnych czasach. Prowadzący i pomysłodawca “Ultra Strips Down” Jannik Schow w rozmowie z „New York Timesem” broni formuły programu. – Nagość nie ma nic wspólnego z seksem, chodzi tylko o oglądanie naturalnych ciał. 90 proc. Większość ciał, które widzimy w mediach społecznościowych, jest doskonałych, ale tak nie wygląda 90 proc. świata – podkreślił Schow.

Czytaj więcej na: tutaj.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • Buła

  24 września, 2020 at 11:34 am

  To jest chore.
  Oglądanie obcej golizny szczegolnie na zywo przez młodych rozbudza zmysły. I pewnie o to chodzi tym zwyrodnialcom.
  Jezu dopomóż

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk