Spotkanie Kaczyńskiego i Ziobro przyniosło porozumienie

Karol Kwiatkowski23 września, 202012 min

Jak dowiedział się portal wPolityce.pl, dzisiejsze spotkanie prezesa Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobro zakończyło się porozumieniem.

W środę wieczorem w Warszawie doszło do kolejnego spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro. Przed godz. 20.30 obaj opuścili miejsce spotkania.

Według mediów, szefowie PiS i SP rozpoczęli rozmowę po g. 19.00. Spotkanie miało miejsce w budynku przy ul. Baciarellego.

Wcześniej w środę odbyło się spotkanie kierownictwa PiS, a także posiedzenie zarządu Solidarnej Polski.

Po zakończeniu spotkania kierownictwa PiS rzeczniczka partii Anita Czerwińska powiedziała PAP, że „piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski i wszystko zależy od ich decyzji”. „Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na wszelkie scenariusze, zależy nam na współpracy, by móc realizować program, ale musi to być współpraca konstruktywna” – zaznaczyła.

Z kolei po zakończeniu posiedzenia zarządu SP poseł Jan Kanthak poinformował, że Zbigniew Ziobro ma upoważnienie „do dalszych rozmów w sprawie zasad współpracy przy realizacji naszego wspólnego programu Zjednoczonej Prawicy”.

Wieczorem doszło do spotkania Kaczyńskiego z Ziobro. Pierwsze ich spotkanie ws. dalszych losów Zjednoczonej Prawicy odbyło się w poniedziałek. Po tamtym spotkaniu rzecznika PiS przekazała PAP, że Kaczyński przedstawił wówczas warunki dalszego trwania koalicji. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • ASF

    23 września, 2020 at 10:08 pm

    Ok, zatrzymasz stanowisko jak zapewnisz bezkarność naszym partyjnym przestępcom. Tak właśnie ten deal wyglądał. Podłość

Leave a Reply

Koszyk