Morawiecki: w czwartek rozpoczynamy bardzo ważne polsko-litewskie konsultacje

Magdalena Targańska16 września, 20202 min

W czwartek rozpoczynamy bardzo ważne polsko-litewskie konsultacje; będziemy rozmawiać o wspólnym stanowisku w sprawie Białorusi, szerszym spojrzeniu na sprawy wschodnie, pogłębieniu współpracy gospodarczej i wsparciu polskiej mniejszości na Litwie – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki przybył w środę wieczorem do Wilna, gdzie w czwartek odbędą się polsko-litewskie konsultacje międzyrządowe. W ich trakcie zostanie podpisana m.in. deklaracja w sprawie partnerstwa strategicznego obu krajów oraz w sprawie Białorusi.

Zaraz po przylocie premier Morawiecki udał się na spotkanie z szefem litewskiego rządu Sauliusem Skvernelisem, które odbywa się podczas oficjalnego obiadu.

„Jutro rozpoczynamy bardzo ważne polsko-litewskie konsultacje. Będziemy rozmawiać o wspólnym stanowisku w sprawie Białorusi, szerszym spojrzeniu na sprawy wschodnie, pogłębieniu współpracy gospodarczej i wsparciu polskiej mniejszości na Litwie. Dziękuję za zaproszenie panu premierowi Sauliusowi Skvernelisowi” – napisał Morawiecki we wpisie na Facebooku opatrzonym zdjęciem z obiadu z litewskim premierem.

Premierowi Morawieckiemu w czwartek podczas konsultacji towarzyszyć mają wicepremierzy Piotr Gliński, Jacek Sasin oraz Jadwiga Emilewicz, a także szefowie resortów: edukacji, infrastruktury, nauki, klimatu, obrony narodowej, spraw wewnętrznych, zdrowia. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk