CBA w domu Sławomira Nowaka. Znaleziono 4 mln. złotych w skrytkach

Karol Kwiatkowski15 września, 20202 min

Gotówka ukrywana w specjalnych skrytkach, luksusowy samochód do dyspozycji – to część nowych ustaleń Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. Jak twierdzi Polsat News, śledczy zabezpieczyli majątek o wartości ok. 4 mln złotych, a skala działania byłego polityka, była dużo większa niż do tej pory przypuszczano.

Śledczy ujawnili nieznany dotychczas majątek ukrywany przez Sławomira Nowaka. Agenci CBA w trakcie działań zabezpieczyli m.in. pieniądze w rożnych walutach – w sumie ponad 4 mln zł. Część z nich miała być przechowywana w specjalnych skrytkach, które były przygotowane do składowania pieniędzy. „Nowe ustalenia pozwoliły zabezpieczyć także inne składniki majątku, jakim dysponował były minister – np. samochód marki Land Rover w luksusowej wersji” – czytamy na stronie Polsat News.

Śledczy podkreślają, że ujawnione pieniądze oraz samochód pochodzą z przestępstw korupcyjnych popełnionych przez Sławomira Nowaka. „Nowe ustalenia pokazują dużo większą skalę działania Sławomira Nowaka niż do tej pory sądzono” – przekonują śledczy.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk