Rozpoczęło się spotkanie szefa rządu z przedstawicielami klubów parlamentarnych ws. Białorusi

Magdalena Targańska14 września, 20203 min

W poniedziałek po godz. 10 rozpoczęło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych w sprawie sytuacji na Białorusi. Premier ma zaprezentować m.in. aktualny rozwój sytuacji na Białorusi i pomysły na wsparcie Białorusinów.

Udział w spotkaniu w Kancelarii Premiera, zapowiedzieli przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych i koła w Sejmie. To już drugie tego typu spotkanie, poprzednie odbyło się 26 sierpnia. W rozmowach uczestniczą także szef MON Mariusz Błaszczak i szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował PAP, że w trakcie spotkania premier i przedstawiciele rządu zaprezentują aktualny rozwój sytuacji oraz wydarzeń na Białorusi, a także działania podejmowane przez polski rząd na rzecz pomocy i wspierania społeczeństwa obywatelskiego i wolnych mediów na Białorusi.

Klub Prawa i Sprawiedliwości reprezentować mają wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki oraz wicemarszałek Senatu Marek Pęk.

W spotkaniu uczestniczą też przedstawiciele KO, w tym: poseł Adam Szłapka i posłanka Barbara Nowacka.

Klub Lewicy reprezentują Wanda Nowicka, Andrzej Szejna i Maciej Konieczny.

Klub PSL-Kukiz’15 reprezentuje senator Michał Kamiński.

Koło Konfederacji reprezentuje poseł Robert Winnicki, Jakub Kulesza oraz Janusz Korwin-Mikke.

Na Białorusi od tygodni trwają protesty po wyborach prezydenckich 9 sierpnia, w których według oficjalnych danych ubiegający się o reelekcję Alaksandr Łukaszenka miał zdobyć 80,1 proc., a kandydatka opozycji Swiatłana Cichanouska – 10,1 proc. głosów. Wielu Białorusinów uważa, że wyniki zostały sfałszowane. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk