PolitykaPSL-Kukiz15 po spotkaniu ws. Białorusi: widać, że konsultacje z opozycją są wdrażane

Magdalena Targańska Magdalena Targańska14 września, 20202 min

Kolejne spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z ugrupowaniami sejmowymi ws. Białorusi uważam za dobre; widać, że konsultacje z opozycją są wdrażane – ocenił w poniedziałek poseł PSL-Kukiz15 Marek Sawicki.

Szef KPRM Michał Dworczyk uznał ponad trzygodzinną dyskusję premiera z politykami za „merytoryczną i owocną”. Zapowiedział, że na najbliższym posiedzeniu liderów europejskich Morawiecki w imieniu Grupy Wyszehradzkiej przedstawi „Plan Marshalla” dla Białorusi, czyli projekt działań głównie gospodarczych.

„Kolejne spotkanie ws. Białorusi uważam za dobre” – zaznaczył Sawicki, wiceszef klubu parlamentarnego Koalicji Polskiej (PSL-Kukiz’15).

„Jednocześnie widać, że konsultacje z opozycją z poprzedniego spotkania są wdrażane. Przyjęto do realizacji w ramach programu solidarności z Białorusią kwestię uniwersytetu dla Białorusi – ta sprawa jest realizowana. Wierzymy, że także program stypendialny będzie rozszerzany, żeby wspierać młodzież białoruską, Białorusinów w chęci pozyskiwania wiedzy” – podkreślił poseł PSL.

Sawicki odniósł się także do kwestii współpracy gospodarczej Polski i Białorusi. Jego zdaniem „wsparcie dla polsko-białoruskiej izby gospodarczej powinno mieć większe znaczenie”.

(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Magdalena Targańska

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

3 + 1 =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl