Trzaskowski do didżejki na imprezie: to moje miasto, puść coś fajnego

Magdalena Targańska13 września, 20204 min

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski został sfilmowany jak podczas sobotniej imprezy w jednym z warszawskich klubów interweniował by didżej puścił „coś fajnego”. „To moje miasto” – mówił.

„Po to były te wybory, aby Rafał +Moje miasto+ puszczał odpowiednią muzykę” – napisał na Twitterze Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. „W Warszawie zaczęło obowiązywać prawo pierwszej nuty” – komentował z kolei Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.

Dziennikarz TVN24 Konrad Piasecki napisał, że „podstawowe zasady BHP i zdrowego rozsądku podpowiadają, że jeśli jesteś prezydentem stolicy, niedoszłym prezydentem kraju, chcesz być liderem ruchu politycznego, to nie angażujesz się o 1 w nocy w negocjacje dotyczące pracy didżeja”.

Wiceprezes PiS Joachim Brudziński napisał z kolei, że „bardzo się martwi czy z niedoszłym prezydentem RP nie +tańczył+ również niedoszły szef BBN-u i jego Prawa ręka w kampanii, pan Sławomir Nitras”

Jan Śpiewak w formie listy na Twitterze wypunktował Trzaskowskiego, że „wykorzystuje swój autorytet polityczny do walki z muzyką na imprezie”, a nie walczy z „drogimi mieszkaniami”, „smogiem”, „obraźliwą furgonetką” czy „globalnym ociepleniem”.

Natomiast Robert Winnicki z Konfederacji odnosząc się do sprawy napisał na Twitterze: „Zanim zostałem mężem, ojcem i posłem dosyć często bawiłem na różnych imprezach klubowych. Dlatego podpowiadam panie prezydencie @trzaskowski_ – łatwiej zmienić lokal niż przez kilka godzin maltretować DJa żeby on (ona) się zmienił ;-)”.

Rafał Trzaskowski został nagrany podczas rozmowy z didżejem grającym na imprezie w jednym z klubów nad Wisłą. Na filmie, opublikowanym przez portal pudelek.pl widać, że prezydent Warszawy bez maseczki podchodzi do stołu didżejskiego i prosi o „puszczenie trochę funku”.

„To jest moje miasto, weźcie to troszeczkę pod uwagę. Puść odrobinę trochę funku, na chwilę, bo tu wszyscy chcą Wam zrobić krzywdę” – mówił.

W tym momencie ktoś zwraca uwagę, że niewiele osób ma na twarzach maseczki ochronne. Rafał Trzaskowski wyciąga maseczkę z kieszeni, zakłada ją na twarz, a kobiecy głos w tle proponuje by podać prezydentowi mikrofon, bo „Rafał powie o maseczkach”. „Puśćmy coś fajnego!” – zachęcał Trzaskowski didżejkę obsługującą imprezę.

Dyskusja miała mieć miejsce około godz. 1. „Zamówił Jamiroquai i odszedł” – poinformował pudelek.pl powołując się na rozmowę ze świadkiem zdarzenia

Stołeczny ratusz zdarzenia nie komentuje. Rafał Trzaskowski także nie zabrał głosu w tej sprawie. Opublikował w mediach społecznościowych fragment filmu „To właśnie miłość”, na którym Hugh Grant wcielający się w rolę brytyjskiego premiera, tańczy na schodach swojej rezydencji.(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk