PolitykaPolskaNowy sondaż. Liderem wciąż PiS, ale na dalszych miejscach dużo zmian!

Paweł Skutecki Paweł Skutecki13 września, 20202 min

Na „Polskę 2050” Szymona Hołowni chce głosować 22 proc. badanych, na „Nową Solidarności” Rafała Trzaskowskiego – 20 proc. – wynika z sondażu Social Changes dla wPolityce.pl zakładającym start w wyborach parlamentarnych tych formacji. Na czele sondażu znalazło się PiS z poparciem 37 proc. badanych.

Pracownia Social Changes zadała respondentom pytanie: „Czy wyobraża sobie Pani/Pan, że w wyborach startują partie Polska 2025 Szymona Hołowni i Nowa Solidarność Rafała Trzaskowskiego. Na które ugrupowanie polityczne oddałaby Pani/oddałby Pan głos, gdyby wybory do polskiego parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę?”.

Najwyższe poparcie – 37 proc. – uzyskało w takim badaniu Prawo i Sprawiedliwość (poprzednio, w takim samym badaniu, o 1 pkt proc. mniej). Na drugim miejscu uplasowała się „Polska 2050” Szymona Hołowni – 22 proc. (spadek o 1 pkt proc.). Na podium znalazła się także „Nowa Solidarność” Rafała Trzaskowskiego, zamiar głosowania na którą zadeklarowało 20 proc. badanych (bez zmian).

7 proc. respondentów wskazało Koalicję Obywatelską (wzrost o 1 pkt proc.), a także Konfederację (poprzednio tak samo).

Lewica uzyskała 4 proc. poparcia, a PSL 3 proc.

Sondaż zrealizowano metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym, w dniach 28 – 31 sierpnia 2020 r., na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1078 osób.(PAP)

autor: Marzena Kozłowska

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Paweł Skutecki

Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny. Redaktor naczelny portalu Nasza Polska.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

2 × 2 =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl