Wojsko na kwarantannę! Żołnierze bazy lotniczej w Krzesinach zakażeni koronawirusem

Karol Kwiatkowski11 września, 20203 min

16 żołnierzy 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego (BLT) w poznańskich Krzesinach jest zakażonych koronawirusem. Kwarantanną objęto 100 osób, które czekają na wynik testu – poinformował w piątek oficer prasowy bazy.

Oficer prasowy 31 BLT mjr Krzysztof Terzyk przekazał PAP, że ognisko epidemiczne nie wpływa na realizowanie szkoleń w bazie. „Loty samolotów F-16 odbywają się zgodnie z założonymi planami” – podkreślił.

„U 16 żołnierzy 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego potwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z zaistniałą sytuacją wszystkie osoby, które mogły zostać narażone na zakażenie, zostały niezwłocznie zgłoszone do wojskowych służb sanitarnych. Żołnierze ci zostali poddani kwarantannie. Aktualnie kwarantanną objętych jest ponad 100 osób, które czekają na wynik” – podał.

Dodał, że żołnierze ściśle stosują się do zaleceń służb sanitarnych i epidemiologicznych.

„Osoby przekraczające bramy jednostki poddawane są profilaktycznemu mierzeniu temperatury ciała. Żołnierze oraz pracownicy resortu obrony narodowej stosują bezpieczną odległość pomiędzy sobą oraz zasadę utrzymywania higieny poprzez stosowanie środków dezynfekujących” – opisał.

Terzyk dodał, że w jednostce, wszędzie gdzie to możliwe, stosowany jest tryb komunikacji teleinformatycznej, a personel bazy jest informowany o sposobach profilaktyki rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wojskowy nie podał, jakie było źródło zakażenia żołnierzy.

Według informacji podanych przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu od początku pandemii w regionie zanotowano 6230 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 935 to przypadki aktywne. 238 osób zmarło, a 5057 wyzdrowiało.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk