Mosbacher: 19 lat temu serca Amerykanów się zatrzymały

Magdalena Targańska11 września, 20202 min

19 lat temu serca Amerykanów się zatrzymały; okrutne ataki terrorystyczne z 11 września odebrały życie niewinnym i zmieniły nas na zawsze – napisała ambasador USA Georgette Mosbacher w piątek, w 19. rocznicę zamachów z 11 września 2001 r. na World Trade Center i Pentagon.

„19 lat temu serca Amerykanów się zatrzymały. Okrutne ataki terrorystyczne z 11 września odebrały życie niewinnym i zmieniły nas na zawsze. Musimy pozostawać czujni i walczyć z terroryzmem. Nigdy nie zapomnimy o ofiarach i bohaterach 9/11” – napisała Mosbacher na Twitterze.

11 września 2001 roku, w najtragiczniejszych atakach terrorystycznych w historii USA, w Nowym Jorku, pod Waszyngtonem i w Shanksville w Pensylwanii zginęło prawie 3 tys. osób. Terroryści Al-Kaidy porwali w USA cztery samoloty, z których dwa uderzyły w budynki WTC w Nowym Jorku, trzeci w gmach Pentagonu w Waszyngtonie; czwarty (który miał uderzyć w waszyngtoński Kapitol) rozbił się w Pensylwanii po akcji pasażerów, którzy podjęli walkę z porywaczami. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk