PolskaMinister edukacji porównuje noszenie maseczek przez uczniów do zmiany obuwia

Karol Kwiatkowski Karol Kwiatkowski10 września, 20201 min

Czy uczeń lub rodzic może odmówić noszenia maseczki na terenie szkoły? Na to pytanie odpowiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

– Po pierwsze rodzic gdy przychodzi do szkoły, jako osoba z zewnątrz, jest zobowiązany do tego, aby taką maseczkę założyć. Ta zasada obowiązuje także w przedszkolach. Oprócz założenia zabezpieczenia nosa i ust rodzic powinien także zdezynfekować ręce przy wejściu do szkoły. I generalnie uczniowie, jeśli jest zapis w regulaminie powinni te maseczki nosić. To tak jak z innym elementami regulaminu szkolnego. Jeśli jest mowa, nie wiem, o zmianie obuwia, to wszyscy uczniowie zobowiązani są do tego, aby to obuwie zmieniać i tak samo z tym zapisem dotyczącym osłony nosa i ust. – odpowiedział minister.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

2 + 1 =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl