Kuriozalna wypowiedź ministra finansów w sprawie podniesienia kwoty wolnej od podatku

Karol Kwiatkowski10 września, 202012 min

Minister finansów Tadeusz Kościński gościł we wtorek w Urzędzie Skarbowym w Jeleniej Górze, gdzie spotkał się z miejscowymi urzędnikami, a także z dziennikarzami. Podczas konferencji został zapytany o obietnicę Zjednoczonej Prawicy dotyczącą podniesienia kwoty wolnej od podatku.

Pracujemy dla społeczeństwa, które powierza nam swoje pieniądze, abyśmy mogli je inwestować w nowoczesną infrastrukturę. Nasi podatnicy są dla nas najważniejsi. Chcemy rozmawiać z naszymi klientami, aby to było zrozumiałe, bo jesteśmy dla państwa, a nie wy dla nas – powiedział na wstępie Tadeusz Kościński.

W trakcie konferencji dziennikarze zapytali o kwestię podniesienia kwoty wolnej od podatku, na co kilka lat temu zwrócił uwagę Trybunał Konstytucyjny, a Zjednoczona Prawica powtarzała w programach wyborczych.

Zmieniliśmy kwotę wolną od podatku w zeszłym roku – to był pierwszy raz od 10 lat. Nie opłaca się co roku zmieniać, bo koszty są czasami większe. Mała pomoc, to większy koszt, żeby to rozliczyć, więc nie planujemy w tym momencie

– odpowiedział minister finansów.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Katarzyna

    10 września, 2020 at 1:55 pm

    Jakoś w Anglii opłaca się co rok podwyższać kwotę wolną od podatku i minimalną stawkę. W Polsce, jak zawsze, nic nie jest opłacalne

Leave a Reply

Koszyk