Jeden nauczyciel zakażony, 90 uczniów z rodzinami na kwarantannie

Karol Kwiatkowski10 września, 20203 min

Po potwierdzeniu koronawirusa u nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 23 w Łodzi 90 jej uczniów trafiło na kwarantannę – powiedział PAP w czwartek wieczorem rzecznik wojewódzkiego sanepidu Zbigniew Solarz.

O zakażeniu koronawirusem w łódzkiej podstawówce poinformowało w czwartek po południu biuro prasowe prezydenta Łodzi.

„Trwa postępowanie epidemiologiczne. +Gospodarzem+ postępowania jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi, na której wytyczne czekamy” – napisano w przesłanym PAP komunikacie służb prasowych prezydent miasta.

„Potwierdzam, że ok. 90 uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 w Łodzi oraz członków ich rodzin zostało poddanych kwarantannie” – powiedział PAP rzecznik wojewódzkiego sanepidu Zbigniew Solarz. „To uczniowie klas starszych: szóstej, siódmej i dwóch ósmych” – dodał.

„Kwarantanna uczniów i ich bliskich ma charakter prewencyjny a postępowanie służb sanitarnych jest w toku” – zaznaczył Solarz.

Po potwierdzeniu przypadku koronawirusa decyzję o zmianie trybu nauczania w placówce oświatowej może podjąć jej dyrektor po konsultacji z sanepidem. W przypadku szkoły nr 23 o takiej decyzji jeszcze nie poinformowano.

W woj. łódzkim do piątku w zdalnym trybie nauczania pozostanie blisko 150 uczniów Szkoły Podstawowej w Byszewie w gminie Kutno i 125 uczniów oraz 17 nauczycieli z Bolimowa w powiecie skierniewickim. W obu szkołach koronawirusa wykryto u nauczycieli. W Liceum Salezjańskim w Łodzi w trybie zdalnym uczą się w 43 osoby. W łódzkiej British International School kwarantanną objęto 18 osób.

W regionie łódzkim jest 1648 publicznych i 525 prywatnych placówek edukacyjnych. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk