Koszt budowy mosty pontonowego na Wiśle jest niższy niż koszt „strefy relaksu” na pl. Bankowym

Karol Kwiatkowski8 września, 20203 min

W przypadku budowy mostu pontonowego na Wiśle Wojsko Polskie pobiera zwrot kosztów bezpośrednich; będą niższe niż strefa relaksu stworzona przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego na pl. Bankowym – poinformował we wtorek szef MON Mariusz Błaszczak w Warszawie.

We wtorek wojsko rozpoczęło budowę przeprawy na Wiśle, która będzie podtrzymywać alternatywny rurociąg odprowadzający ścieki do warszawskiej oczyszczalni „Czajka”. Montaż przeprawy potrwa do czwartku.

Jak poinformował Błaszczak podczas konferencji prasowej, w budowie mostu pontonowego uczestniczą dwie jednostki wojskowe – 2. Pułk Inżynieryjny z Inowrocławia i 2. Pułk Saperów z Kazunia.

Szef MON zaznaczył, że „jeśli chodzi o koszty budowy mostu co do zasady Wojsko Polskie w sytuacjach niespodziewanych oczywiście nie oczekuje zwrotu kosztów, ale w przypadku Warszawy mamy sytuację, która była spodziewana, wynika ze zlekceważenia obowiązków prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, a więc nie jest to katastrofa, zdarzenie, którego można było się nie spodziewać”.

„Jeśli mamy do czynienia z taką sytuacją, Wojsko Polskie pobiera zwrot kosztów bezpośrednich. W przypadku budowy tej przeprawy w tym roku te kwoty będą niższe niż strefa relaksu, stworzona przez prezydenta Trzaskowskiego na pl. Bankowym, i niższe niż dotacje (z budżetu miasta – PAP) dla organizacji pozarządowych, które zajmują się ideologią równościową”.

Do awarii rurociągu przesyłającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka” doszło w sobotę 29 sierpnia. W efekcie jest prowadzony awaryjny zrzut ścieków do Wisły.(PAP)

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk