PolskaKoszt budowy mosty pontonowego na Wiśle jest niższy niż koszt „strefy relaksu” na pl. Bankowym

Karol Kwiatkowski8 września, 20203 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

W przypadku budowy mostu pontonowego na Wiśle Wojsko Polskie pobiera zwrot kosztów bezpośrednich; będą niższe niż strefa relaksu stworzona przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego na pl. Bankowym – poinformował we wtorek szef MON Mariusz Błaszczak w Warszawie.

We wtorek wojsko rozpoczęło budowę przeprawy na Wiśle, która będzie podtrzymywać alternatywny rurociąg odprowadzający ścieki do warszawskiej oczyszczalni „Czajka”. Montaż przeprawy potrwa do czwartku.

Jak poinformował Błaszczak podczas konferencji prasowej, w budowie mostu pontonowego uczestniczą dwie jednostki wojskowe – 2. Pułk Inżynieryjny z Inowrocławia i 2. Pułk Saperów z Kazunia.

Szef MON zaznaczył, że „jeśli chodzi o koszty budowy mostu co do zasady Wojsko Polskie w sytuacjach niespodziewanych oczywiście nie oczekuje zwrotu kosztów, ale w przypadku Warszawy mamy sytuację, która była spodziewana, wynika ze zlekceważenia obowiązków prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, a więc nie jest to katastrofa, zdarzenie, którego można było się nie spodziewać”.

„Jeśli mamy do czynienia z taką sytuacją, Wojsko Polskie pobiera zwrot kosztów bezpośrednich. W przypadku budowy tej przeprawy w tym roku te kwoty będą niższe niż strefa relaksu, stworzona przez prezydenta Trzaskowskiego na pl. Bankowym, i niższe niż dotacje (z budżetu miasta – PAP) dla organizacji pozarządowych, które zajmują się ideologią równościową”.

Do awarii rurociągu przesyłającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka” doszło w sobotę 29 sierpnia. W efekcie jest prowadzony awaryjny zrzut ścieków do Wisły.(PAP)

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

pięć + 12 =