PolskaSurowe kary za brak maseczki na lekcjach w I LO w Kielcach

Karol Kwiatkowski5 września, 20203 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Choć w sali duszno, a trzeba w niej spędzić nawet osiem godzin dziennie to uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Żeromskiego muszą przez cały czas zakrywać nos i usta. – pisze echodnia.eu 

Jeżeli ktoś się postawi i zdejmie maseczkę to musi liczyć się z surowymi konsekwencjami, począwszy od nagany, a skończywszy nawet na skreśleniu z listy uczniów!  – informuje portal.

Okazuje się, że nadzwyczajne środki bezpieczeństwa nie są podejmowane bez powodu – jedna z uczennic miała bowiem wysoką gorączkę, dwie inne źle się poczuły. Niepokojące objawy miał też nauczyciel, dlatego został poddany testowi na koronawirusa i czeka na wynik.

Według informacji echodnia.eu dyrektor I liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach Waldemar Pukalski poinformował o surowych karach za brak maseczki na terenie szkoły za pomocą dziennika elektronicznego. Młodzież tym faktem jest załamana, podkreśla, że spędzając kilka godzin w maseczce nie jest w stanie oddychać, nie mówiąc już o nauce.

Należy podkreślić, że zgodnie z wytycznymi głównego inspektora sanitarnego oraz ministra edukacji narodowej i ministra zdrowia noszenie maseczek w klasach podczas lekcji nie jest wymagane. Nakaz taki jest więc indywidualną sprawą szkoły.

Według portalu sprawą zainteresował się już Wydział Edukacji w Urzędzie Miasta w Kielcach. Wiceprezydent Kielc Marcin Różycki poinformował echodnia.eu, że sprawa w liceum jest wyjątkowa. Okazuje się bowiem, że jedna z uczennic miała wysoką gorączkę, dwie inne źle się poczuły. Niepokojące objawy miał też nauczyciel, dlatego został poddany testowi na koronawirusa i czeka na wynik.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwadzieścia − siedem =