Obywatel drugiej kategorii. Wesprzyj ten film – zachęca autorka

Paweł Skutecki4 września, 20204 min

Pablo Maria Tkacz jest autorką filmu „Foliarze” dotyczącego okoliczności wprowadzania w Polsce technologii 5G. Jej nowa produkcja – „Obywatel drugiej kategorii” – dotyka kwestii szczepień. Każdy może wesprzeć tę produkcję – link na końcu wywiadu. 

Paweł Skutecki: – O czym będzie ten film?
Pablo Maria Tkacz: – Materiały do tego filmu dokumentalnego zbieram od grudnia 2018 roku. Jak pewnie pamiętasz często uczestniczyłam w sejmowych posiedzeniach Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych, dodatkowo odbyłam i nagrywałam liczne rozmowy zarówno ze zwolennikami, jak i przeciwnikami szczepień z różnych części świata.
– Co Cię najbardziej zaskoczyło podczas zbierania materiału do filmu?
– Najbardziej uderzyła mnie rozmowa z Robertem F. Kennedym Juniorem, która nagrałam wiosną ubiegłego roku. Kennedy stwierdził wtedy, że to co się dzieje w temacie szczepień to element toczącej się na naszych oczach wojny. „Wojny której dziennikarze nie mają odwagi relacjonować”. Wtedy pomyślałam, że spróbuję coś zrobić…
– Jednak najpierw widzowie zobaczyli Twój film o 5G.
– W tym czasie zaczęło się „wdrażanie” w Polsce 5G , więc uznałam, że to bardziej palący temat – pokazanie kulisów procesu legislacyjnego i prawdziwych argumentów przeciwników tej technologi. Temat okazał się tak rozbudowany i skomplikowany, że skupiliśmy się głównie na kwestiach zdrowia, pomijając kwestie inwigilacyjne.
– Szczepienia nie zostały na półce…
– Chwilę po stukrotnym podniesieniu norm – wyskoczył temat Covid, a przy okazji temat paszportów szczepionkowych, który również drążyłam próbując dowiedzieć się czegoś na ten temat od CDC czy EMA. Co prawda do dziś nie dostałam od tych instytucji jasnej odpowiedzi na ten temat, ale znając te plany ciekawie jest obserwować ostatnie wydarzenia na świecie.
– Jak można Ci pomóc?
– Ufam, że zbiórka się uda, bo materiałów mam naprawdę sporo i wystarczy je już tylko profesjonalnie zmontować i przetłumaczyć. Chętnych do wsparcia produkcji zapraszam tutaj: https://pomagam.pl/secondclasscitizen

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk