PolitykaWoś: będziemy przekonywać koalicjantów do przyjęcia projektu ws. utworzenia rejestru NGO-sów

Magdalena Targańska2 września, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Będziemy przekonywać naszych koalicjantów do przyjęcia tego projektu w parlamencie – wskazał w środę minister środowiska Michał Woś, odnosząc się do inicjatywy utworzenia rejestru organizacji pozarządowych finansowanych z zagranicy.

Chodzi o podjętą przez szefa resortu środowiska we współpracy z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro inicjatywę ustawy, która przewiduje utworzenie publicznego rejestru organizacji pozarządowych finansowanych z zagranicy.

„Będziemy przekonywać naszych koalicjantów ze strony prawicy – z największej partii zjednoczonej prawicy, czyli Prawa i Sprawiedliwości, (…) do podjęcia tego projektu i przyjęcia go w parlamencie” – wskazał w środę na antenie Polskiego Radia 24 szef resortu środowiska (Solidarna Polska).

Zdaniem Wosia informacja o tym, kto z jakich źródeł jest finansowany, jakie interesy może reprezentować „jest absolutnie konieczna”. Dodał, że projekt został przekazany premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i wicepremierowi Piotrowi Glińskiemu. „Odzew był bardzo pozytywny” – wskazał Woś.

Projekt przewiduje wprowadzenie publicznego wykazu organizacji pozarządowych finansowanych przez podmioty zagraniczne. Taki rejestr, dostępny dla każdego w internecie, byłby prowadzony przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Ma zawierać informacje o źródle dofinansowania, kwocie, przeznaczeniu i miejscu wydatkowania. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

13 + dziesięć =