Scheuring-Wielgus obalała komunę w latach 90.

Karol Kwiatkowski1 września, 20202 min

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus znana jest ze swoich dość specyficznych wypowiedzi i ciętego języka. Tym razem wykazała się niewiedzą historyczną i delikatnie mówiąc naginaniem historii swojego życia.

Przypomnijmy, że posłanka urodziła się w 1972 roku, a studia ukończyła w 1997 roku. I nie mogła studiów zacząć przed 1989 rokiem, gdyż uczęszczała wtedy jeszcze do szkoły średniej.

„Bunt ma swoje różne odcienie. Ja też kiedyś byłam studentką i buntowałam się. I bunt wtedy kiedy ja dostałam, kiedy byłam studentką był buntem przeciwko ówczesnej władzy komunistycznej” – powiedziała w programie „Debata Dnia” Scheuring-Wielgus.

Monika Jaruzelska tak to skomentowała: „SENSACJE XX WIEKU! Posłanka Lewicy odsłania nieznane fakty z historii: Jako studentka obalała komunę jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ;-D”

Może rację ma Wojciech Wybranowski, który napisał: „Trochę racji Scheuring ma. 2 połowa ’90, (lata rządów Millera, Cimoszewicza czy Oleksego) była dla wielu studentów okresem buntu przeciw ówczesnej władzy (post)komunistycznej. Czasem bezprawnych zatrzyman, rewizji, pałowania na antyeseldowskich demonstr. Byl to czas, gdy czerwona hydra znów mocno podnosiła łeb. Natomiast nie słyszałem, by pani Scheuring udzielała się w szeregach antykomunistycznej Ligi Republikanskiej, NZS, RAAK, Naszosci czy FMW. Ktoś coś?”

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk