Znany lekarz nie pozostawia złudzeń! „Takie maski stanowią poważne…”

Agnieszka Malinowska30 sierpnia, 20202 min

Od wielu miesięcy cały świat zmaga się z koronawirusem. W wielu krajach w tym w Polsce nakazano, aby obywatele nosili maseczki. Znany lekarz postanowił wypowiedzieć się na temat masek. Nie pozostawił złudzeń!

Noszenie maseczek jest dosyć kontrowersyjnym tematem. Były Minister Zdrowia Łukasz Szumowski sądził, że każdy z nas powinien nosić maseczkę, z kolei spora ilość ekspertów, czy naukowców twierdzi, że noszenie ich jest bardzo niezdrowe.

Ostatnio na temat masek wypowiedział się znany lekarz dr Paweł Grzesiowski. Powiedział m.in, że maski noszone przez osoby bezobjawowe powinny być traktowane jako element psychologiczny.

„Gdybyśmy przyjęli, że maski z filtrem HEPA dają 100 proc. ochrony, to maska z bawełny daje 1 proc.”

-powiedział.

Według dr Grzesiowskiego maseczki jednorazowe powinny być wyrzucane po kilkunastu minutach, jednak ludzie niekoniecznie postępują tak jak należy.

Maski jednorazowe powinny być wyrzucane po kilkunastu minutach noszenia. Problem polega na tym, że ludzie chodzą w nich przez 8–10 godzin. Takie maski stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia.

-puentował.

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk