ZagranicaSzkoły we Włoszech otrzymają nowe jednoosobowe ławki

Karol Kwiatkowski Karol Kwiatkowski27 sierpnia, 202012 min

Szkoły w miejscowościach w Lombardii, gdzie we Włoszech rozpoczęła się epidemia koronawirusa, jako pierwsze otrzymają nowe ławki w związku z rozpoczęciem roku szkolnego. Będzie to symboliczny znak powrotu do tzw. nowej normalności w miejscach, które szczególnie ucierpiały.

Nadzwyczajny komisarz rządu do spraw kryzysu epidemicznego Domenico Arcuri ogłosił w czwartek, że pierwsze nowe, jednoosobowe ławki zostaną dostarczone do miejscowości Codogno, gdzie 20 lutego potwierdzono pierwsze zakażenie koronawirusem we Włoszech, a także do Alzano i Nembro, szczególnie dotkniętych przez epidemię. Ogłoszone czerwoną strefą Codogno na przełomie lutego i marca zostało na wiele dni odcięte od świata jako ognisko zakażeń.

Ławki zostaną tam przekazane w piątek, a więc na ponad dwa tygodnie przed inauguracją roku szkolnego.

Łącznie rząd zamówił ponad 2,5 miliona jednoosobowych ławek na czas pandemii. Są wśród nich nowoczesne konstrukcje z plastiku i metalu.

Wszystkie ławki mają zostać dostarczone do włoskich szkół do końca października. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zobacz także

Jeden Komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

four × one =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl