Premier: media powinny mieć na uwadze interes Polski

Karol Kwiatkowski27 sierpnia, 20202 min

Potrzebujemy niezależnego myślenia. Jest patriotyzm gospodarczy, ale też ważny jest patriotyzm medialny. Media powinny mieć na uwadze interes Polski – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas 3. urodzin telewizji wPolsce.pl.

Jak podała na Twitterze Kancelaria Premiera, Mateusz Morawiecki gościł w środę na trzecich urodzinach telewizji wPolsce.pl. „Nazwa pokazuje, gdzie szukacie inspiracji – w Polsce, w jej dziejach. Macie na pierwszym miejscu interes Polski” – mówił podczas uroczystości szef rządu.

„Potrzebujemy niezależnego myślenia. Jest patriotyzm gospodarczy, ale też ważny jest patriotyzm medialny. Media powinny mieć na uwadze interes Polski i za to dziękuję” – podkreślał.

Morawiecki życzył też patriotyzmu medialnego wszystkim Polakom. „Żeby wszystkie media myślały po polsku, pilnowały polskich interesów i patriotyzmu medialnego” – powiedział.

Podczas wydarzenia wręczono „Złote kamery”, których laureatami zostali m.in. wiceministrowie: spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, sprawiedliwości Marcin Warchoł i rodziny, pracy i polityki społecznej Anna Schmidt-Rodziewicz, a także szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk