Słowacja: od 7 września pełne wznowienie ruchu lotniczego

Karol Kwiatkowski25 sierpnia, 20202 min

Słowacki Centralny Sztab Kryzysowy zdecydował we wtorek, że na krajowych lotniskach będą mogły lądować wszystkie samoloty cywilne, startujące z innych państw. Dotyczy to również lotnisk w krajach uznawanych za ryzykowne z punktu widzenia rozprzestrzeniania się Sars-CoV-2.

Minister spraw wewnętrznych Roman Mikulec powiedział dziennikarzom, że decyzja została podjęta na wniosek ministerstwa transportu. Lotom mają towarzyszyć szczególne środki sanitarno-epidemiczne, które określa Urząd Zdrowia Publicznego Republiki Słowackiej.

Zdaniem resortu transportu zakaz lotów nie miał większego wpływu na dynamikę rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa, ale miał negatywne konsekwencje dla gospodarki. Podkreślono także, że podróżni z krajów o podwyższonym ryzyku mogli w innych krajach zmienić przewoźnika i w ten sposób dostać się bez stosownej kontroli na Słowację.

Pasażerowie – według informacji z konferencji prasowej – mają obowiązek wypełnienia na 24 godziny przed planowaną podróżą formularza elektronicznego zawierającego szczegółowe dane. Po ogłoszeniu decyzji sztabu kryzysowego na stronach lotniska w Bratysławie pojawiły się informacje o połączeniach m.in. z Moskwą, Petersburgiem, Odessą, Kijowem, Lwowem, Sofią, Niszem i Dubajem.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk