Policja kontroluje wesela

Karol Kwiatkowski25 sierpnia, 202012 min

Policjanci z Pszczyny odwiedzają wesela, jak informuje Radio Bielsko, nie w charakterze gości, ale kontrolnie. Sprawdzają czy przestrzegane są obostrzenia obowiązujące w żółtej strefie, a w takiej właśnie znajduje się powiat pszczyński.

Policjanci zapewniają, że nie chcą przeszkadzać i psuć zabawy.
– Mamy trudne czasy, dla każdego jest to sytuacja niekomfortowa. Powiat pszczyński balansuje między strefą czerwoną a żółtą. Dbamy więc, aby tych zakażeń było w naszym rejonie jak najmniej – wyjaśnia Ewelina Rojczyk z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

Jak podkreśla Rojczyk, policjanci prowadzą głównie działalność profilaktyczną. Domy weselne i miejsca, w których odbywają się imprezy są odwiedzane przez policjantów nie tylko w weekendy, ale przede wszystkim w dni powszednie. Ich właściciele są informowani i przestrzegani, by stosowali się do obowiązujących przepisów. Głownie chodzi o liczbę gości – w żółtej strefie limit gości na zabawie to 100 osób. W domach weselnych i obiektach, w których odbywają się przyjęcia, powinny być również zapewnione środki dezynfekujące.

W minionym tygodniu w powiecie pszczyńskim skontrolowano ponad 20 takich placówek. Jak się dowiedziało Radio Bielsko, „większych naruszeń nie było”, w związku z tym nie było również mandatów.
Część kontroli przeprowadzono wspólnie z pracownikami sanepidu.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

Leave a Reply

Koszyk