Mieszkańcy Nowego Tomyśla umawiają się na wspólne zakupy bez maseczek

Karol Kwiatkowski25 sierpnia, 202014 min

Na Facebooku powstała grupa „Świadomi- Nowy Tomyśl i okolice”, w której gromadzą się osoby, wątpiące w prawdziwość pandemii COVID-19. Członkowie grupy m.in. umawiają się na wspólne zakupy bez maseczek i tworzą listę sklepów, gdzie można je zrobić w ten sposób.

O sprawie poinformował „Głos Wielkopolski”, który pisze, że jest to grupa zamknięta. „Grupa ma na celu zgromadzenie ludzi Świadomych w naszej okolicy. Będziemy tu udostępniać ważne wiadomości i pomagać sobie nawzajem.” – informuje jej opis.

Jej członkowie odnoszą się w ten sposób do pandemii, w którą nie wierzą. Jeden z członków grupy, szukał chętnych na protesty w Warszawie:”Proponuję ustalić, kto byłby chętny na wyjazd 12.09.2020 do Warszawy na protest zakończyć plandemie? Proponuję stworzyć grupę tzw szturmowa na wspólne zakupy bez masek w Nowym Tomyslu-) Czy znajdę na naszej grupie gotowe osoby na takie akcje? Pozdrawiam przebudzonych -)” – poinformował (pisownia oryginalna).

W Polsce obowiązuje nadal nakaz zakrywania ust i nosa w zamkniętych przestrzeniach publicznych. Należą do nich sklepy i centra handlowe. Za nieprzestrzeganie przepisów grozi mandat od policji wysokości 500 zł lub grzywna od Powiatowego Inspektora Pracy, która może wynieść od 5 do 30 tys. złotych. Członkowie grupy „Świadomi – Nowy Tomyśl i Okolice” niewiele jednak sobie z tego robią. Zorganizowali wspólne wyjście na zakupy, podczas którego nie zasłaniali ust i nosa. Zakupy urządzili w Biedronce, na grupie pojawiła się relacja zdjęciowa z wyjścia. Pojawiła się propozycja stworzenia listy sklepów w Nowym Tomyślu, gdzie nie obsługuje się klientów bez maseczek. Organizator wydarzenia zapowiedział, że te sklepy zostaną odwiedzone jako następne.

Wydarzenie dla „Głosu Wielkopolski” skrytykowała prof. Iwona Mozer-Lisewska, ordynator oddziału zakaźnego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Jej zdaniem jest to „wysoce nierozsądna i uwłaczające wszystkim normom”. Dodaje, że to egoistyczne podejście, które szkodzi i naraża nie tylko uczestników wyjścia do sklepu, ale także ich bliskich.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • jakub

    25 sierpnia, 2020 at 6:54 pm

    maseczki w Polsce nie obowiązują, gdyż rozporządzenia je wprowadzające są nielegalne, nie mają delegacji do dokumenty wyższego rzędu.

Leave a Reply

Koszyk