PolskaMieszkańcy Nowego Tomyśla umawiają się na wspólne zakupy bez maseczek

Karol Kwiatkowski25 sierpnia, 202014 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Na Facebooku powstała grupa „Świadomi- Nowy Tomyśl i okolice”, w której gromadzą się osoby, wątpiące w prawdziwość pandemii COVID-19. Członkowie grupy m.in. umawiają się na wspólne zakupy bez maseczek i tworzą listę sklepów, gdzie można je zrobić w ten sposób.

O sprawie poinformował „Głos Wielkopolski”, który pisze, że jest to grupa zamknięta. „Grupa ma na celu zgromadzenie ludzi Świadomych w naszej okolicy. Będziemy tu udostępniać ważne wiadomości i pomagać sobie nawzajem.” – informuje jej opis.

Jej członkowie odnoszą się w ten sposób do pandemii, w którą nie wierzą. Jeden z członków grupy, szukał chętnych na protesty w Warszawie:”Proponuję ustalić, kto byłby chętny na wyjazd 12.09.2020 do Warszawy na protest zakończyć plandemie? Proponuję stworzyć grupę tzw szturmowa na wspólne zakupy bez masek w Nowym Tomyslu-) Czy znajdę na naszej grupie gotowe osoby na takie akcje? Pozdrawiam przebudzonych -)” – poinformował (pisownia oryginalna).

W Polsce obowiązuje nadal nakaz zakrywania ust i nosa w zamkniętych przestrzeniach publicznych. Należą do nich sklepy i centra handlowe. Za nieprzestrzeganie przepisów grozi mandat od policji wysokości 500 zł lub grzywna od Powiatowego Inspektora Pracy, która może wynieść od 5 do 30 tys. złotych. Członkowie grupy „Świadomi – Nowy Tomyśl i Okolice” niewiele jednak sobie z tego robią. Zorganizowali wspólne wyjście na zakupy, podczas którego nie zasłaniali ust i nosa. Zakupy urządzili w Biedronce, na grupie pojawiła się relacja zdjęciowa z wyjścia. Pojawiła się propozycja stworzenia listy sklepów w Nowym Tomyślu, gdzie nie obsługuje się klientów bez maseczek. Organizator wydarzenia zapowiedział, że te sklepy zostaną odwiedzone jako następne.

Wydarzenie dla „Głosu Wielkopolski” skrytykowała prof. Iwona Mozer-Lisewska, ordynator oddziału zakaźnego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Jej zdaniem jest to „wysoce nierozsądna i uwłaczające wszystkim normom”. Dodaje, że to egoistyczne podejście, które szkodzi i naraża nie tylko uczestników wyjścia do sklepu, ale także ich bliskich.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • jakub

    25 sierpnia, 2020 at 6:54 pm

    maseczki w Polsce nie obowiązują, gdyż rozporządzenia je wprowadzające są nielegalne, nie mają delegacji do dokumenty wyższego rzędu.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

16 + cztery =