PolskaIle ministerstw do likwidacji? Decyzja jeszcze nie zapadła

Paweł Skutecki Paweł Skutecki24 sierpnia, 20203 min

Decyzja w sprawie liczby resortów po rekonstrukcji rządu jeszcze ostatecznie nie zapadła; musi przedtem zapaść decyzja polityczna, która będzie dotyczyła pewnej konkretnej koncepcji funkcjonowania Rady Ministrów – powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk był pytany w TVN24 o to, kto straci stanowisko w rządzie po zaplanowanej na jesień rekonstrukcji; dopytywano go szczególnie o to, czy ministrem edukacji nadal będzie Dariusz Piontkowski, który, jak podkreślano, „dziś mówi tysiącom rodziców jak ma wyglądać szkoła w dobie koronawirusa”, a nie wiadomo, czy już wkrótce nie przestanie ponosić odpowiedzialności za swoje decyzje.Szef KPRM podkreślił, że „decyzje co do kształtu rządu podejmuje premier”.

„Jeśli chodzi o sam kształt rządu, to dziś uważam te dyskusje za przedwczesne, dlatego że musi zapaść pewna decyzja polityczna, która będzie dotyczyła pewnej konkretnej koncepcji funkcjonowania Rady Ministrów. Dzisiaj mówi się, że będzie to o wiele mniejszy rząd, mający o wiele mniej ministerstw, część resortów będzie połączonych, natomiast czekamy na decyzję polityczną w tej sprawie” – powiedział.

Dopytywany, o ile resortów zostanie „odchudzony” rząd i czy będzie to 7-8 ministerstw, Dworczyk odparł, że według jego wiedzy ta decyzja „jeszcze ostatecznie nie zapadła”. Na pytanie, czy są plany stworzenia „super resortów”, szef KPRM powiedział, że „na pewno skrócenie ścieżki podejmowania decyzji i ograniczenie do jednego resortu całego procesu decyzyjnego może pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie Rady Ministrów”. (PAP)

autorka: Wiktoria Nicałek

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Paweł Skutecki

Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny. Redaktor naczelny portalu Nasza Polska.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

three × 3 =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl