Kto zapłacił za przelot Nawalnego do Berlina?

Magdalena Targańska23 sierpnia, 20202 min

Koszty przetransportowania Aleksieja Nawalnego do szpitala w Berlinie pokrył rosyjski biznesmen i filantrop Boris Zimin i fundacja założona przez jego rodzinę – podało w niedzielę radio Echo Moskwy powołując się na współpracownika Nawalnego, Leonida Wołkowa.

Informację tę Wołkow podał także na swoim Facebooku. „Osobno chcemy podziękować Borysowi Ziminowi i fundacji rodziny Ziminów, którzy zapłacili za rejs samolotu wyposażonego w sprzęt do reanimacji i za oczekiwanie samolotu w Omsku w czasie, gdy zapadała decyzja o transporcie” – napisał Wołkow.

Według współpracownika opozycjonisty „o jakichkolwiek rezultatach i prognozach” dotyczących zdrowia Nawalnego „będzie można mówić nie wcześniej niż za kilka dni”.

Boris Zimin jest założycielem koncernu Wympiełkom, do którego należy jedna z największych sieci telefonii komórkowej w Rosji – Beeline. Głównym projektem charytatywnym rodziny Ziminów była fundacja Dynastia, finansująca projekty naukowe i edukacyjne. W 2015 roku ministerstwo sprawiedliwości Rosji uznało fundację za organizację pozarządową „pełniącą funkcje zagranicznego agenta”. W tym samym roku biznesmen wyjechał z Rosji. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk