Premier: Polska wspiera starania o zapewnienie Nawalnemu najlepszego dostępnego leczenia

Magdalena Targańska21 sierpnia, 20202 min

Musimy mieć 100 proc. pewności, że bezpieczeństwo Aleksieja Nawalnego jest gwarantowane; Polska wspiera starania o zapewnienie panu Nawalnemu najlepszego dostępnego leczenia – napisał w piątek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

„Jestem bardzo zaniepokojony doniesieniami o zatruciu Aleksieja Nawalnego, jego stanie zdrowia i odmowie wyjazdu z Rosji. Musimy mieć 100 proc. pewności, że jego bezpieczeństwo jest gwarantowane. Polska wspiera starania o zapewnienie Panu Nawalnemu najlepszego dostępnego leczenia” – napisał szef rządu na Twitterze.

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny z podejrzeniem zatrucia nieznaną substancją przebywa w szpitalu w Omsku na Syberii w stanie śpiączki. W piątek lekarze uznali, ze nie może on być zabrany ze szpitala w Omsku, gdyż nie pozwala na to jego stan. Tymczasem do Omska przybył samolot z Niemiec, który miał zabrać Nawalnego na leczenie za granicą.

Jednocześnie współpracownicy Nawalnego poinformowali dziennikarzy, że przedstawicielka policji transportowej powiedziała głównemu lekarzowi szpitala w Omsku, iż zidentyfikowano truciznę, groźną nie tylko dla Nawalnego, ale i dla otoczenia.(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk