PolitykaKosiniak-Kamysz tłumaczy się w sprawie podwyżek

Karol Kwiatkowski21 sierpnia, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Inicjatywa podwyżek dla najważniejszych osób w państwie nie wyszła ode mnie, ani z klubu PSL – zapewnił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w piątkowym „Fakcie”. Projekt wyszedł z obozu władzy, podpisali go i prezentowali w Sejmie posłowie partii rządzącej – dodał.

„Wiadomo, że sejmowych kuluarach dyskutowano o podwyżkach. Temat wracał od czasu ukarania posłów obniżką wynagrodzeń za ujawnienie horrendalnie wysokich premii wypłacanych sobie przez rządzących” – powiedział prezes PSL.

„Jednak projekt ustawy wyszedł z obozu władzy. Podpisali się pod nim posłowie partii rządzącej i to oni prezentowali go w Sejmie” – powiedział Kosiniak-Kamysz.

„Inicjatywa nie wyszła ani ode mnie, ani z klubu PSL” – powiedział Kosiniak-Kamysz, pytany o sugestie wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego (PiS), że to PSL wymyślił podwyżki dla polityków.

Pytany o wspólny front opozycji w przyszłych wyborach za trzy lata przypomniał, że Rada Naczelna Stronnictwa jasno powiedziała, że PSL chce budować Koalicję Polską. „Zapraszamy wszystkie środowiska, którym bliska jest normalność, racjonalne postępowanie i postrzeganie rzeczywistości. Jesteśmy otwarci na współpracę, ale idziemy własną droga” – stwierdził.

„Nie będziemy ani przystawką PiS, ani przybudówką jakiejkolwiek innej partii po stronie opozycyjnej” – zapewnił szef PSL. (PAP)

 

ago/ mrr/

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dziewiętnaście + 16 =