Słabe wyniki matur. Za rok uczniowie…poznają pytania!

Agnieszka Malinowska19 sierpnia, 20201 min

Tegoroczne wyniki matur były podobno słabsze niż w latach poprzednich. Z tego też powodu przed następnymi maturami uczniowie…poznają pytania. Takie coś chyba jeszcze nigdy nie miało miejsca!

Jak poinformował Marcin Smolik – Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej przed maturami za rok uczniowie…poznają pytania. Wszystko przez słabe wyniki matur. To nie żart!

Będzie jawna pula pytań, które mogą pojawić się na egzaminie ustnym. Planujemy, żeby maturzyści losowali dwa zagadnienia. I jedno będzie z tej puli publicznej. To będą zadania dotyczące lektur – chcemy w ten sposób jasno zakomunikować, że nie da się zdać matury, nie znając lektur. Drugie pytanie będzie już, tak jak teraz, zupełnie nowe.

-powiedział szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w wywiadzie dla Gazety Prawnej.

 

 

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk