GospodarkaPolska w recesji

Karol Kwiatkowski Karol Kwiatkowski17 sierpnia, 20201 min

Nasza gospodarka od dzisiaj oficjalnie przeżywa stan, którego dotychczas skutecznie unikała – nawet podczas finansowego krachu w 2008 r. – podał poniedziałkowy „Puls Biznesu” w materiale pt. „Polska w recesji”.

„PB” przypomina, że PKB Polski w drugim kwartale 2020 r. spadło o 8,2 proc. w ujęciu rocznym – o czym poinformował Główny Urząd Statystyczny.

„Sam spadek PKB nie jest zaskoczeniem. W obliczu pandemii większość krajów Europy i reszty świata, w tym Polska, zdecydowała się walczyć z rozprzestrzeniającym się wirusem poprzez zamrożenie gospodarki – teraz lockdown zbiera żniwa” – tłumaczy dziennik.

„W przypadku Polski skutkiem jest tzw. techniczna recesja, czyli spadek PKB w ujęciu kwartalnym przez dwa kwartały z rzędu, której doświadczamy po raz pierwszy od transformacji” – wyjaśnia „Puls Biznesu”.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

five × 5 =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl