PolskaLubelski szpital wstrzymał przyjęcia, operacje i zabiegi

Paweł Skutecki Paweł Skutecki17 sierpnia, 20202 min

Wstrzymano przyjęcia, operacje i zabiegi planowe w Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie. U dwóch anestezjologów z tej placówki potwierdzono zarażenie koronawirusem – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka szpitala Marta Podgórska.

Zarażonych jest dwóch anestezjologów z oddziału intensywnej opieki medycznej. Od pracy odsuniętych zostało 16 lekarzy, 31 pielęgniarek i jedna salowa. Mieli oni kontakt z zakażonymi. U nich dotąd nie potwierdzono koronawirusa, ale profilaktycznie skierowano ich na kwarantannę.

„Operujemy w trybie pilnym. Przyjęcia, operacje i zabiegi planowe zostały wstrzymane do odwołania” – powiedziała Podgórska.

Odsunięty od pracy jest głównie personel oddziału intensywnej opieki medycznej. Skierowano tam pracowników oddziału anestezjologii. Brakuje anestezjologów do znieczuleń przy operacjach planowych.

„Anestezjolodzy zabezpieczają OIOM i przypadki niecierpiące zwłoki, pilne, ratujące życie” – zaznaczyła rzeczniczka.

Nie wiadomo, jak długo będą trwały ograniczenia w pracy szpitala. „Być może operacje planowe będą przywracane sukcesywnie. To będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej oraz możliwości kadrowych” – dodała Podgórska.

W Lubelskiem potwierdzono łącznie 1266 przypadków zakażenia koronawirusem, zarejestrowano 23 zgony, wyzdrowiało 871 osób.

Obecnie 111 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia, ponad 4,1 tys. zostało poddanych kwarantannie, a 247 objęto nadzorem epdidemiologicznym. (PAP)

Autor: Zbigniew Kopeć

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Paweł Skutecki

Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny. Redaktor naczelny portalu Nasza Polska.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

11 + 5 =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl