ZagranicaMarsz Wolności na Białorusi

Magdalena Targańska Magdalena Targańska16 sierpnia, 20202 min

Ze wszystkich stron Mińska tysiące ludzi zmierzają do pomnika Miasta Bohatera w centrum stolicy, gdzie rozpoczyna się marsz wolności. Jego uczestnicy domagają się dymisji Alaksandra Łukaszenki i uczciwych wyborów.

Na prowadzącym do Obelisku prospekcie Zwycięzców jest co najmniej kilka tysięcy ludzi, którzy idąc, wznoszą okrzyki: „Odejdź!”, „Niech żyje Białoruś!”.

Jak donoszą media niezależne i sieci społecznościowe, podobna sytuacja jest również w innych częściach Mińska.

W tym samym czasie na Placu Niepodległości odbywa się zorganizowany przez władze wielotysięczny wiec poparcia dla Łukaszenki.

Co najmniej kilkadziesiąt tysięcy ludzi zebrało się już pod pomnikiem Miasta Bohatera w centrum Mińska. Uczestnicy marszu wolności domagają się uczciwych wyborów i zmiany władzy w kraju.

„Tego już nie da się zatrzymać. Musi nastąpić zmiana” – powiedział PAP Arsen, uczestnik marszu.

Spod pomnika Miasta Bohatera, który znajduje się na wzniesieniu, widać, że ludzie są wszędzie w promieniu kilku kilometrów. Trudno oszacować ich liczbę, jednak z całą pewnością jest ich już kilkadziesiąt tysięcy. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Magdalena Targańska

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

five + 13 =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl