PolskaPosłowie PIS oszaleli! Chcą całkowitej bezkarności! 

Paweł Skutecki Paweł Skutecki13 sierpnia, 202043 min

Urzędnik będzie mógł bezkarnie kraść, a policjant strzelać do demonstrantów? Tego chcą posłowie PiS zasłaniając się „przeciwdziałaniem COVID-19”. 

Takiej ustawy w Sejmie chyba nikt się nie spodziewał. Grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości złożyła projekt ustawy zmieniającej „ustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych”. Można by powiedzieć, że to mokry sen paru członków PiS, gdyby nie fakt, że pod projektem widnieją podpisy takich tuzów partii rządzącej jak Ryszard Terlecki i Marek Suski. 

Projekt składa się praktycznie z jednego przepisu: „Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione”. 

„W stanie epidemicznym powodowanym COVID-19 niejednokrotnie niezbędne staje się zatem inicjowanie nagle działań ponadstandardowych, trudnych do pogodzenia z obowiązkami służbowymi i obowiązującym stanem prawnym, a jednocześnie niezbędnych do osiągnięcia zakładanego celu” – czytamy w uzasadnieniu projektu. 

Od decyzji marszałka Sejmu zależy, czy ta izba zajmie się projektem na najbliższym posiedzeniu. Pozostaje mieć nadzieję, że prezes partii nic o tym nie wie…

Z projektem można zapoznać się na stronach Sejmu.

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Paweł Skutecki

Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny. Redaktor naczelny portalu Nasza Polska.

4 komentarze

 • Avatar
  LouisQ

  13 sierpnia, 2020 at 11:35 am

  A ten 10d to niezła jazda. Zauważcie, że nie ma tam nic, że dotyczy funkcjonariuszy publicznych.
  Czyli może się na niego powołać każdy, kto np. włamie się do apteki.

  Odpowiedz

 • Avatar
  Adam

  13 sierpnia, 2020 at 3:06 pm

  Covid to polityczno-medialny twór. Zabijając policjanta i polityka przeciwdziałam covid i jestem bezkarny

  Odpowiedz

 • Avatar
  Nygus

  13 sierpnia, 2020 at 11:00 pm

  A ty Polaku z dołu płacz i plac Zusy i podatki, jak ci się noga powinien lub popełnisz błąd to cie skarbówka zniszczy. Niech płacą Ci co głosowali na to dziadostwo.

  Odpowiedz

 • Avatar
  Jan

  18 sierpnia, 2020 at 9:04 pm

  Chcą dodać otuchy i pewności funkcjonariuszom, którzy zajmują niższe stanowiska niż oni i mogą obawiać się działać w sytuacji tak jaskrawego bezprawia.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

10 − 10 =