YouTube usunął kanał Bractwa Małych Stópek

Karol Kwiatkowski12 sierpnia, 202053 min

„YouTube zamyka nam konto” – poinformowali na portalu Facebook obrońcy życia z Bractwa Małych Stópek, dodając, że kanał istniał od blisko 10 lat i zawierał bardzo wiele materiałów.

Na portalu Facebook Bractwo Małych Stópek poinformowało, że istniejący blisko 10 lat kanał został usunięty z serwisu YouTube, a – „mimo zgłaszania oraz próśb przywrócenia” konta – serwis milczy. Wobec tego obrońcy życia zdecydowali się założyć nowy kanał.

Wraz z usunięciem poprzedniego konta na YouTube Bractwo Małych Stópek mogło stracić ponad 300 filmów mających kilka milionów wyświetleń, co kosztowało obrońców życia wiele pracy. Tak się jednak nie stało – ale nie z powodu decyzji serwisu, a zapobiegliwości pro-liferów, którzy kilka miesięcy temu zabezpieczyli kopię swoich materiałów. Teraz planują udostępnić je na zewnętrznym serwerze.

Bractwo Małych Stópek to grupa osób których łączy (dlatego bractwo) uznawanie wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Nazwa „bractwa” pochodzi od 9 milimetrowego znaczka przedstawiającego stópki jedenastotygodniowego nienarodzonego dziecka. Ze wszystkimi sprawami dotyczącymi pro-life, obrony życia można się zgłaszać do BMS. Celem istnienia tej grupy jest wspólne działanie w przestrzeni internetowej (i nie tylko, np Marsz dla Życia) na rzecz obrony życia człowieka i ukazywanie jego wartości. Już teraz ponad 30 000 osób na stronie www.dlazycia.info złożyło swój akces do bycia w takim gronie, dzięki czemu będą otrzymywali wiadomości inicjujące konkretne akcje pro-life.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

5 comments

 • Aaron

  13 sierpnia, 2020 at 9:43 am

  Dobra decyzja. Na pohybel pedofilom!

  Reply

  • Kalafior

   13 sierpnia, 2020 at 12:18 pm

   Coś się tak tych księży uczepił?

   Reply

 • qqq

  13 sierpnia, 2020 at 11:14 am

  Sama nazwa bractwa jest już manipulacją. Chcą całkowitego zakazu aborcji (w tym np. tabletki dzień po) chociaż tytułowe „małe stópki” pojawiają się w trakcie rozwoju zarodka ok. 6-7 tygodnia. Czyli typowa gra na emocjach i nadawanie cech ludzkich nawet zlepkowi kilku komórek, nie posiadających żadnych cech ludzkich poza DNA (podobnie jak naskórek pod paznokciem, kiedy się podrapiecie).

  Świat nie jest czarno-biały, ale dla działaczy pro life jest.

  Reply

  • asd

   22 września, 2020 at 10:47 pm

   Ty też jesteś zlepkiem komórek i wiele osób nie miałoby problemu żeby pozbawić ciebie życia jakbys była w śpiączce. Życie ludzkie albo ma niezbywalną wartość albo można z nim robić co sie chce. Zawsze kiedy próbuje się ustanowić jakąś granicę czy to bazując na biciu serca czy pierwszym oddechu itp tworzy się sztuczną granicę która może być stosowana również do ludzi dorosłych którzy mają sztuczne serce albo wspomaganie oddychania. Nie powinniśmy arbitralnie decydowac czy inni mają prawo narodzin tylko wziąć ich w opiekę bo to jak traktujemy najbardziej bezbronnych pokazuje nasze człowieczeństwo albo jego brak. Po drugie zapłodniona komórka jajowa nie jest podobna do naskórka bo z naskórka nie rozwija się człowiek po 40 tygodniach. Powstanie nowego człowieka to proces. Rozwijamy sie i zmieniamy nawet po urodzeniu czy jak staniemy sie dorośli czy starzy i będzie nam brakować sił. W żadnym z tych etapów nie przestajemy być człowiekiem.

   Reply

 • Leszek

  24 września, 2020 at 2:07 pm

  Trzeba uciekać na własne serwery, wolne od cenzury.
  Czyli to samo, co za komuny.
  Ta sama ,, wolność”.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk