PolskaCzarzasty o Marcinie Sz.: To, co się wydarzyło jest karygodne

Karol Kwiatkowski10 sierpnia, 20203 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty (SLD) ocenił, że decyzja o aresztowaniu na dwa miesiące Michała Sz. – przedstawiającego się jako Małgorzata Sz. „Margot”, była wynikiem upolitycznienia sądów.

„Zweryfikowałem stanowisko w tej sprawie. (…) To, co się wydarzyło w sprawie polania farbą samochodu, przerżnięcia opony i popchnięcia człowieka oczywiście jest karygodne, tylko czy to jest karygodne na poziomie dwóch miesięcy aresztu. (…) Sąd podjął decyzję ewidentnie upolitycznioną” – powiedział wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty (SLD) w poniedziałek w radiu Tok FM.

Na uwagę dziennikarki prowadzącej rozmowę, że sędzia, który wydał decyzję o aresztowaniu był krytykowany przez PiS, Czarzasty powtórzył: „To jest po prostu upolitycznienie sądów. (…) upolityczniony cały instrument sprawiedliwości”.

Według prokuratury, Michał Sz. – przedstawiający się, jako Małgorzata Sz. „Margot” – podejrzany jest o dokonanie czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza fundacji pro-life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji. Chodzi o zdarzenia z 27 czerwca tego roku. Taki czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W połowie lipca zgodnie z decyzją sądu wobec Sz. zastosowano policyjny dozór i poręczenie w kwocie 7 tys. zł. W piątek sąd uwzględnił zażalenie prokuratora i zastosował wobec Sz. dwumiesięczny areszt tymczasowy. W sobotę został on doprowadzony do aresztu śledczego.(PAP)

Przypomnijmy co marszałek mówił wcześniej w tej sprawie:

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

15 − 5 =