WiadomościZagranicaŚluby gejowskie w meczetach? Tego chcą…

Agnieszka Malinowska Agnieszka Malinowska9 sierpnia, 202011 min

Tego jeszcze nie było! Czy już niedługo śluby gejowskie będą odbywać się w meczetach? Jak się okazuje to całkiem możliwe. Apeluje o to partia Zielonych!

Takie coś tylko w Szwecji! Jak informuje dagenssamhalle.se polityk szwedzkiej partii Zielonych – Åsa Lindhagen powiedziała, że już niedługo wspólnoty religijne będą musiały zgodzić się na ślub osób tej samej płci.

(…) orzecznictwo Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości stanowi, że decyzja, czy i w jakim zakresie, małżeństwa osób tej samej płci są dozwolone, należy do każdej religii.

-zaznaczono w dochodzeniu „Wsparcie państwa dla religijnych wspólnot w wieloreligijnej Szwecji”.

Ostatnio minister ds równości spotkał się z przedstawicielami Kościoła, aby porozmawiać o tym jak traktowana jest religia wśród społeczeństwa.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat?

 

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Agnieszka Malinowska

2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w gazecie Warszawski Wieczór, była stażystka w PE, 2016-teraz pracuje dla WCz. Janusza Korwin Mikkego, swoje artykuły publikuję na portalach: Prawy, NaszaPolska, ProstozMostu, a także w gazecie Moja Rodzina.

Jeden Komentarz

  • Avatar
    Jerzy

    9 sierpnia, 2020 at 2:07 pm

    Ciekawe w jakim „obrządku” byłby taki „ślub”: sunnickim w wersji państwa przewodniczącego Komisji Praw Człowieka przy ONZ (Arabia Saudyjska, ścięcie łbów „oblubieńcom”), szyickim (banalne powieszenie)? Obrządek ISIS (zrzucenie z wysokiego budynku) mógłby być trudno realizowalny. Chociaż, w „no go zone” -ach; czemu nie?

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

seven − six =