Śluby gejowskie w meczetach? Tego chcą…

Agnieszka Malinowska9 sierpnia, 202012 min

Tego jeszcze nie było! Czy już niedługo śluby gejowskie będą odbywać się w meczetach? Jak się okazuje to całkiem możliwe. Apeluje o to partia Zielonych!

Takie coś tylko w Szwecji! Jak informuje dagenssamhalle.se polityk szwedzkiej partii Zielonych – Åsa Lindhagen powiedziała, że już niedługo wspólnoty religijne będą musiały zgodzić się na ślub osób tej samej płci.

(…) orzecznictwo Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości stanowi, że decyzja, czy i w jakim zakresie, małżeństwa osób tej samej płci są dozwolone, należy do każdej religii.

-zaznaczono w dochodzeniu „Wsparcie państwa dla religijnych wspólnot w wieloreligijnej Szwecji”.

Ostatnio minister ds równości spotkał się z przedstawicielami Kościoła, aby porozmawiać o tym jak traktowana jest religia wśród społeczeństwa.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat?

 

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

One comment

  • Jerzy

    9 sierpnia, 2020 at 2:07 pm

    Ciekawe w jakim „obrządku” byłby taki „ślub”: sunnickim w wersji państwa przewodniczącego Komisji Praw Człowieka przy ONZ (Arabia Saudyjska, ścięcie łbów „oblubieńcom”), szyickim (banalne powieszenie)? Obrządek ISIS (zrzucenie z wysokiego budynku) mógłby być trudno realizowalny. Chociaż, w „no go zone” -ach; czemu nie?

Leave a Reply

Koszyk