Jeden podejrzany, Superpuchar Polski odwołany

Paweł Skutecki8 sierpnia, 20204 min

Prezes PZPN Zbigniew Boniek przekazał na Twitterze, że nie odbędzie się niedzielny mecz o piłkarski Superpuchar Polski Legii Warszawa z Cracovią, a następnie związek oficjalnie odwołał to spotkanie. Powodem jest informacja o możliwym zakażeniu koronawirusem osoby ze sztabu stołecznej ekipy.

„Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że mecz o Superpuchar Polski, w którym mistrz kraju – Legia Warszawa miał zmierzyć się 9 sierpnia 2020 roku ze zdobywcą Pucharu Polski – Cracovią, zostaje odwołany. Ma to związek z faktem ujawnienia przypadku zakażenia koronawirusem u członka sztabu klubu Legia Warszawa” – poinformowano w komunikacie.Jak zaznaczono, decyzja ma na celu minimalizację ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa w klubach uczestniczących w europejskich pucharach oraz w trosce o zbliżający się start rozgrywek PKO Ekstraklasy, do którego ma dojść za dwa tygodnie. Dodano również, że zgodnie z procedurami, wykluczenie potencjalnego zakażenia można uzyskać dopiero po przeprowadzaniu dwóch testów wymazowych w odstępie siedmiu dni.

W niedzielę, o godz. 20, na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w stolicy, o pierwsze trofeum w nowym sezonie Legia miała zagrać z Cracovią. W sobotę przed południem warszawski klub poinformował, że u jednej z osób ze sztabu szkoleniowo-medycznego podejrzewa się zakażenie koronawirusem. Została ona już wcześniej odizolowana od drużyny i przeszła dodatkowe badania, które dały wynik ujemny, podobnie jak u wszystkich piłkarzy oraz innych członków sztabu w pierwszym teście. PZPN wskazał jednak, że wykluczenie zakażenia może nastąpić tylko na podstawie dwóch testów, ale przeprowadzonych w odstępie siedmiu dni.

Odwołanie Superpucharu Polski oznacza, że Legia i Cracovia poczekają co najmniej kilka dni na inaugurację sezonu 2020/21. 14 sierpnia Legia w 1. rundzie Totolotek Pucharu Polski miała zagrać w Bełchatowie z pierwszoligowym GKS, ale wobec argumentacji piłkarskiej centrali ten mecz także stoi pod znakiem zapytania. Z kolei broniące trofeum „Pasy” 16 sierpnia mają w Głogowie rywalizować z pierwszoligowym Chrobrym.

Natomiast w inauguracyjnej kolejce ekstraklasy sezonu 2020/21, Cracovia 22 sierpnia podejmie Pogoń Szczecin, a Legią czeka kolejne spotkanie w Bełchatowie, ale z Rakowem Częstochowa, który tam podejmuje ligowych rywali. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk