GospodarkaPolskaEmilewicz: zbliża się kryzys gospodarczy najgorszy od 1929 roku

Karol Kwiatkowski Karol Kwiatkowski5 sierpnia, 202022 min

Wicepremier Jadwiga Emilewicz była gościem w Polskim Radiu 24. Polityk z Porozumienia poruszyła m.in. temat nadchodzącego kryzysu gospodarczego.

Emilewicz nawet nie próbowała ukrywać w wywiadzie, że obecnie Polska ogromnie się zadłuża. Mówiła również o tym, że przyjdzie taki moment, kiedy długi będzie trzeba pospłacać.

Dzisiaj jest czas na to, żebyśmy jak najszybciej uruchomili proces inwestycji. Stąd Fundusz Inwestycji Lokalnych. Tylko odbudowujące się firmy, odbudowująca się gospodarka będzie w stanie spłacać zaciągane w tej chwili długi

mówiła w rozmowie z Elizą Olczyk.

Tak zadłużona Polska wejdzie w kryzys, który od dłuższego czasu prognozują ekonomiści. Również Emilewicz wspomniała o tym, że zbliża się załamanie.

Dziś gospodarka polska ma się nieźle. Ten kryzys będzie jednym z głębszych kryzysów. Porównywany jest z tym z 1929 roku. Być może będzie jeszcze głębszy. Ważne jest to w jaki sposób my na niego reagujemy i w jaki sposób będą zachowywać się firmy

powiedziała w radiu.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zobacz także

2 komentarze

 • Avatar
  volfmaister

  9 sierpnia, 2020 at 10:44 pm

  Podkręcić ZUS dla przedsiębiorców do 3tys… I jakoś dacie radę 😂😂😂😂😂

  Odpowiedz

 • Avatar
  Grażyna

  12 sierpnia, 2020 at 9:31 am

  To efekt sześcioletnich rządów PiSu. To tylko dwa lata mniej niż rządziła PO. Oprócz wydania i wyprowadzenia pieniędzy, które zaoszczędziła poprzednia ekipa, nie zrobili nic dobrego. Rozwalili system który, można było ewentualnie nieco poprawić. Teraz mamy państwo w prawdziwej, a nie hipotetycznej ruinie. Mam tylko nadzieję, że następna ekipa będzie miała wystarczająco duże jaja, aby tych aferzystów rozliczyć.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

twenty + 19 =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl