Pacjent rzucił się na lekarkę. 86-latkowi grożą nawet trzy lata więzienia

Paweł Skutecki3 sierpnia, 20203 min

Agresywny 86-letni pacjent zaatakował lekarkę w Poradni Okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Interweniowała policja – poinformował w poniedziałek WSzZ.

Jak powiedziała PAP w poniedziałek Anna Mazur–Kałuża, rzeczniczka szpitala pacjent oczekiwał przed gabinetem na dalszą część badania okulistycznego, po przejściu wstępnej diagnostyki. W tym czasie personel konsultował kolejnych chorych.”Nieoczekiwanie mężczyzna, w trakcie, gdy lekarz zajmował się inną osobą, wtargnął do gabinetu i w bardzo agresywny sposób zaczął domagać się natychmiast realizacji dalszej części badania. Nie zareagował na prośby, by poczekać na swoją kolej” – powiedziała rzeczniczka.

„Pacjent zaczął grozić lekarce słownie, a następnie boleśnie szarpnął ją za ramię, wykrzykując obraźliwe sformułowania” – dodała.

Mężczyzna miał także w wulgarny i agresywny sposób zachowywać się w stosunku do innej pacjentki oczekującej na badanie. O sprawie została poinformowana policja.

„Sytuacja miała miejsce w piątek przed południem. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariuszy 86-letni mężczyzna się uspokoił. Przyznał się, że kilkukrotnie szarpnął lekarkę za rękaw” – powiedział PAP Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Mężczyzna tłumaczył swoje podirytowanie długim oczekiwaniem w kolejce na przyjęcie do gabinetu. Pani doktor początkowo nie zgłaszała sprawy, zrobiła to po zakończonym dyżurze. Złożyła zawiadomienie w kierunku naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego” – powiedział Macek.

Z kolei rzeczniczka szpitala zaapelowała o wyrozumiałość do pacjentów. „Okuliści z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach aktualnie prowadzą w programie lekowym AMD około 500 pacjentów z całego regionu. Są to chorzy, którzy przed pandemią mieli zapewnioną opiekę w innych ośrodkach. Okuliści WSzZ udzielają także pomocy wszystkim potrzebującym jej pacjentom, odsyłanym z wielu innych miejsc w Kielcach i nie tylko” – zaznaczyła.

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi grzywna, a nawet trzy lata więzienia.(PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk