PolskaRząd uspokaja: minister Szumowski jest w kontakcie zdalnym z ministerstwem

Paweł Skutecki30 lipca, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Minister Łukasz Szumowski jest w bieżącym kontakcie zdalnym z ministerstwem i sztabem zajmującym się sytuacją epidemiologiczną – powiedział PAP rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Poinformował, że w piątek minister będzie już osobiście w siedzibie resortu zdrowia.

Minister Łukasz Szumowski w ostatnim czasie przebywał na urlopie. Rzecznik MZ w rozmowie z PAP powiedział, że minister jest w bieżącym kontakcie zdalnym z resortem i sztabem zajmującym się sytuacją epidemiologiczną.

„Dzisiaj już z samego rana poprosił zespół zajmujący się epidemią i różne instytucje o przygotowanie analiz i raportów dotyczących sytuacji epidemiologicznej” – powiedział PAP rzecznik resortu. Andrusiewicz poinformował, że w piątek minister będzie osobiście w siedzibie resortu zdrowia.

W czwartek w Ministerstwie Zdrowia odbędzie się spotkanie robocze z przedstawicielami instytucji, które zajmują się sytuacją epidemiologiczną.

Ostatniej doby potwierdzono 615 nowych zakażeń koronawirusem i jest to największa ich liczba od początku epidemii. Ministerstwo Zdrowia podało też, że zmarło 15 kolejnych osób. Łączna liczba zakażonych osiągnęła tym samym 45 031; 1709 osób zmarło. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 × 4 =