Powstał telefon zaufania pro-life

Karol Kwiatkowski29 lipca, 20204 min

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka uruchomiło telefon zaufania pro-life. „Daj sobie szansę, zadzwoń. Słuchamy. Nie oceniamy.” Stowarzyszenia zostało założone w 1999 r. przez dr. inż. Antoniego Ziębę (1948–2018), który od chwili jego powstania aż do śmierci pełnił funkcję prezesa.

– Jesteś w ciąży, ale w ogóle jej nie planowałaś? Czujesz gniew, wściekłość, poczucie winy…? Doświadczasz przemocy, nie masz wsparcia w bliskich ci osobach? Boisz się, że stracisz partnera/pracę/szansę na rozwój…? Nie jesteś sama! Zadzwoń do Telefonu Zaufania Pro-life: 798 636 493 – tak na swojej stronie zachęca do skorzystania z telefonu zaufania Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Według informacji na stronie przy telefonie dyżuruje certyfikowana psychoterapeutka, która jest również nauczycielem metod rozpoznawania płodności i specjalistką od etyki seksualnej. Natomiast Telefon Zaufania Pro-Life jest czynny: w środy od godz. 19 do 21 i w piątki od godz. 10 do 12.

Telefon Zaufania Pro-Life obowiązują pewne zasady wśród których istotne jest, iż Telefon Zaufania Pro-life świadczy doraźną pomoc kobietom, które znalazły się w niespodziewanej ciąży i nie potrafią lub nie chcą zaakceptować tej sytuacji. Dyżurująca psychoterapeutka ma wysłuchać rozmówców bez krytykowania i potępiania oraz okazując życzliwość. Na prośbę telefonującego psychoterapeutka może poinformować, do jakiej instytucji zwrócić się o pomoc.

Telefon gwarantuje możliwość anonimowej wymiany myśli (osoba dzwoniąca nie podaje żadnych swoich danych). Osoba dyżurująca zapewnia absolutną dyskrecję. Z Telefonu Zaufania Pro-life mogą skorzystać także ojcowie spodziewający się narodzin dziecka oraz inne bliskie osoby kobiety w ciąży, która znalazła się w kryzysie.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka powstało w 1999 roku w Krakowie. Główną działalnością misyjną stowarzyszenia jest troska o ludzkie życie na każdym etapie jego rozwoju.

Stowarzyszenie od 20 lat realizuje swoją misję poprzez edukację w zakresie postaw pro-life. Członkowie stowarzyszenia są przekonani, że warunkiem uznania godności każdego nienarodzonego dziecka i przyznania mu bezwarunkowego prawa do życia, jest właśnie edukacja.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk