Znowu będzie można brać ślub bez maseczki!

Paweł Skutecki25 lipca, 20202 min

Wczoraj bez większego echa skierowano do podpisu Prezesa Rady Ministrów zmiany w prawie dotyczące obostrzeń antyepidemicznych. Rozporządzenie wejdzie w życie dzień po ogłoszeniu. Jedną z ciekawszych zmian jest to, że biorąc ślub będzie można spojrzeć w twarz drugiej osobie – bez maseczki. 

Wydaje się to absurdalne, ale faktycznie tak jest: rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 24 lipca 2020 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zawiera kolejne „poluzowania”. Wśród nich są tak precyzyjnie wyliczone regulacje jak na przykład podwyższenie limitu publiczności do 50 procent liczby miejsc przewidzianych na stadionach piłkarskich i żużlowych, znoszony jest też obowiązek „naprzemiennego zajmowania miejsc” w kinach, amfiteatrach i muszlach koncertowych. 

I wreszcie: „w związku z postulatami zgłoszonymi w trakcie roboczych konsultacji projektu rozporządzenia zdecydowano o zniesieniu obowiązku zakrywania ust i nosa podczas zawierania małżeństwa przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego”. 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk