PolskaZnowu będzie można brać ślub bez maseczki!

Paweł Skutecki25 lipca, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Wczoraj bez większego echa skierowano do podpisu Prezesa Rady Ministrów zmiany w prawie dotyczące obostrzeń antyepidemicznych. Rozporządzenie wejdzie w życie dzień po ogłoszeniu. Jedną z ciekawszych zmian jest to, że biorąc ślub będzie można spojrzeć w twarz drugiej osobie – bez maseczki. 

Wydaje się to absurdalne, ale faktycznie tak jest: rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 24 lipca 2020 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zawiera kolejne „poluzowania”. Wśród nich są tak precyzyjnie wyliczone regulacje jak na przykład podwyższenie limitu publiczności do 50 procent liczby miejsc przewidzianych na stadionach piłkarskich i żużlowych, znoszony jest też obowiązek „naprzemiennego zajmowania miejsc” w kinach, amfiteatrach i muszlach koncertowych. 

I wreszcie: „w związku z postulatami zgłoszonymi w trakcie roboczych konsultacji projektu rozporządzenia zdecydowano o zniesieniu obowiązku zakrywania ust i nosa podczas zawierania małżeństwa przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego”. 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

5 × trzy =