Zaskakujący sondaż! Ugrupowanie Hołowni wyżej niż Koalicja Obywatelska

Karol Kwiatkowski24 lipca, 20202 min

Z wynikiem 23 proc. poparcia ugrupowanie Szymona Hołowni, noszące roboczą nazwę Polska 2050, wyprzedziłoby KO (19 proc.) – wynika z najnowszego sondażu pracowni Social Changes, przeprowadzonego dla portalu wpolityce.pl. Wybory wygrałby PiS, na który swój głos oddałoby 39 proc. wyborców.

W sondażu uwzględniającym start ugrupowania Hołowni największe poparcie zyskałby PiS z wynikiem 39 proc. Druga byłaby właśnie Polska 2050 Hołowni z wynikiem 23 proc., a trzecia KO z wynikiem 19 proc.
Na czwartym miejscu znalazłaby się Konfederacja – chęć oddania na nią głosu zadeklarowało 9 proc. wyborców, a na piątym Lewica z wynikiem 6 proc. Pod progiem znalazłby się PSL, na który zagłosowałoby 3 proc. wyborców.
Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 17 do 20 lipca 2020 roku.
Start ugrupowania Hołowni zaszkodziłby wszystkim wyżej wymienionym siłom politycznym, a niektórym z nich w stopniu bardzo znaczącym. W opublikowanym wcześniej badaniu, w którym nie uwzględniano Polski 2050, na czele stawki plasowałby się niezmiennie PiS z wynikiem 42 proc., dalej byłaby KO – 28 proc., Konfederacja – 11 proc., Lewica – 10 proc., PSL – 6 proc.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk